O ARSIQA system s.r.o.

Jsme specialisté na plánování a řízení výroby a pokud Vám záleží na efektivním a erudovaném řízení Vaší fabriky, náš systém AROP Vás musí zaujmout.

Specializujeme se na výrobu, protože tato u výrobních podniků tvoří až 80% ERP systému! AROP je datově nezávislý na serveru, proto lze integrovat do různých systémů klienta. Pracuje na WIN v prostředí NET EXPRESS, rozhraní je otevřené ODBC, databáze je používána na serverech MS SQL Server, Database ORACLE - další lze doplňovat.

AROP je český produkt se stálým týmem programátorů, kteří již 25 let systém rozvíjejí. Pro své unikátní vlastnosti je uznáván experty (CVIS Zlín) a vyučován na VŠ (TUL Liberec, UJEP Ústí n/L). Jeho kvalitu uznávají i renomované firmy jako je Microsoft, Asseco soulution, J.K.R., Cígler Software, Mikros a další a v případě vhodnosti využívají naše služby a náš systém.

AROP stojí na 3 principech MSO: kompozitní Modelování - zakládání kusovníkové struktury a technologických postupů, Simulace - budoucího vývoje výrobního procesu v libovolném čase = virtuální podnik dokáže do stávající výroby spustit novou (potenciální) zakázku a v reálném čase (cca 1 - 2 min.!) a zobrazí její parametry (dodací termíny, kalkulace, úzká místa - lidi, materiál, stroje ...). Tyto výsledky pak můžete vhodnými zásahy do technologie a kapacitní struktury Optimalizovat - přesouvat priority (termíny zakázek), měnit pořadí či rušit operace, vidět a řešit úzká místa (přidat směny, lidi, stroje či kooperace atd.). Po dohodě lze zakázku pustit do výroby. AROP je strategický nástroj - problémy vidíte a řešíte dříve než nastanou !

Další silnou stránkou je kvalitní servis, podpora a možnost vývoje nových funkcí na míru! Několikrát do roka přinášíme upgrady, poskytujeme kvalitní hot-line atd. Případné problémy, doškolování či prezentaci řešíme obratem pomocí dálkového připojení (Log me in / SKYPE).

Na základě přání zákazníků jsme vyvinuli AROP START, což je koncentrovaný systém modifikovaný pro menší provozy. Jeho výhodou je nízká cena, jednoduché a přehledné ovládání a zvládnutí všech požadavků na plánování a řízení výroby malého podniku. Získáte tím prakticky neomezené možnosti úprav na míru, možnost upgrade na plný systém AROP - jako jediný systém poroste současně s Vaší firmou od jednoduché výroby po rozsáhlou specializovanou výrobu, kterou za podpory AROP dosáhnete. Při změně Vašich potřeb není potřeba měnit systém.

  1. 1) prokazatelné úspory nákladů díky optimalizaci hmotného toku - stavy zásob, přehled o rozpracovanosti, přehled o místě a pohybu materiálu, polotovarů, výrobků apod.
  2. 2) zvýšení kapacity provozů - lepší využití strojů i lidí
  3. 3) zvýšení jakosti a kvality - sledování šarží, rychlá dohledatelnost dokladů, definovaná osobní zodpovědnost lidí
  4. 4) přehledná a dostupná dokumentace, přesná orientace, zálohování apod.
  5. 5) stálý přehled o aktuálním stavu nákladů na výrobek po celou dobu výroby, 3 druhy kalkulace pro obchodníky, informace o rozpracovanosti zakázek !
  6. 6) automatické ukládání změn do archivu popř. povolení 1-rázové odchylky, možnost kdykoli spustit výrobu dle starší dokumentace.
  7. 7) nové nástroje pro obchodní strategii - místo problematických odhadů (kde co je, v jakém stavu, kdy asi hotovo) rychlý a kvalifikovaný výpočet dodacích termínů zakázek. Díky MSO lze cíleně nastavit a simulací ověřit (!) požadované parametry nové potenciální zakázky.
  8. 8) perspektiva budoucího rozvoje - reakce na požadavky trhu, zvládání nových produktů, růst produktivity - AROP je otevřený systém, roste s Vámi.

Díky dotaci EU jsme v r.2011 posílili další vývoj systému.

Historie

Společnost ARSIQA system s.r.o. vznikla v roce 2006 z týmu pracovníků, kteří se již 18 let zabývají vývojem systému plánování a řízení výroby AROP a jeho implementacemi u zákazníků. Před rokem 1989 pracoval celý tým ve státním podniku Kancelářské stroje Praha na vývoji typových projektů pro řízení podniků označených obchodními jmény VARS a DARS. Již tehdy vznikl vývojový úkol s označením AROP, jako systém řízení nové generace postavený na konceptu MSO (modelování, simulace, optimalizace). V roce 1990 založil nynější jednatel společnosti soukromou firmu Radim Lhoták – APL Praha a celý tým v ní pokračoval ve vývoji a implementacích systému AROP samostatně.

V letech 1990 – 1993 firma realizovala několik projektů a implementovala při nich první verzi systému AROP. (Vagónka Studénka, Desta Děčín, TESLA Pardubice, Kovofiniš Ledeč nad Sázavou a další.)

V letech 1992 – 1997 probíhal vývoj druhé generace systému AROP v prostředí UNIX a přechod z dosud hierarchické databáze na relační databázový systém Informix. V té době firma získala dvě velké zakázky v chemickém průmyslu (závod 04 podniku SYNTHESIA Semtín a BOCHEMIE Bohumín)

V roce 1997 firma APL Praha zahájila vývoj třetí generace systému AROP v tříúrovňové architektuře klient-server a grafickém GUI rozhraní aplikace.

V roce 2000 došlo k akvizici firmy APL Praha společností MIKROS, a.s. Následně po té pracovníci týmu, nyní už jako zaměstnanci společnosti MIKROS, a.s., provedli integraci systému AROP se systémem ekonomických a obchodních modulů WAM S/3, který byl pilotním produktem společnosti MIKROS, a.s. Vznikl tak komplexní ERP systém WAM AS/3, který byl implementován v několika strojírenských podnicích.

V roce 2002 systém AROP a celý tým převzala společnost CÍGLER SOFTWARE, a.s. Záměrem společnosti bylo proniknout se systémem AROP společně se systémem NAVISION na trh velkých řešení pro střední a větší výrobní podniky.

Důvodem vzniku společnosti ARSIQA system s.r.o. a převzetí systému AROP zpět do rukou jeho autorů byla snaha koncentrovat se plně na vývoj a rozvoj systému AROP